Eventuri karbonové charge pipes pro BMW M3/M4/M2C S55

Eventuri chargepipes pro motory BMW S55 (BMW M3/M4 typ F8x) vyrobené ze syrového karbonu a dodávané včetně CNC obráběných přírub a silikonových spojek.

Skladem u dodavatele
Kód: EVE-S55-CF-CHG
Značka: Eventuri
24 503 Kč
Kategorie: Sportovní sání a vzduchové filtry do BMW
Model automobilu BMW: M2 Competition, M3 F80, M4 F82

Karbonové chargepipes Eventuri pro BMW F80 M3 / F82, F83 M4 a F87 M2 Competition

Eventuri karbonové chargepipes pro BMW M3/M4

Karbonové chargepipes Eventuri jsou představeny po mnohaměsíčním vývoji, jehož cílem bylo zlepšení zejména ve třech základních parametrech: přesný tvar, průchodnost vzduchu a pevnost. Ve všech případech Eventuri nedopustilo žádný kompromis a to stejné platí i optické stránce.

1. Přesný tvar - tento zdánlivě samozřejmý parametr je častým problémem jiných aftermarket chargepipes pro tuto platformu, zejména pokud jsou vyrobeny z ohýbaných ocelových trubek. Kritickými místy jsou kryt motoru nebo aftermarket sportovní kity sání. Oproti tomu chargepipes Eventuri jsou kompletně vyrobeny ze surového karbonu a precizně kopírují tvar motoru i veškerého příslušenství. Výsledkem je přesnost OEM dílu spojená však s lepší průchodností vzduchu.

2. Proudění vzduchu - design těchto chargepipes používá zcela hladké křivky po celé délce od turbodmychadel až po chargecooler. Zvětšení vnitřního průřezu pak znamená menší restrikci pro vedení vzduchu. Důležitým detailem je vyrobení přírub tak, aby nijak nezasahovaly do vnitřního profilu a nevytvářely vystouplé hrany způsobující nežádoucí turbulence. To představuje zlepšení i v porovnání s originálními díly, které mají jednotlivé díly mezi sebou svařené.

3. Pevnost - originální díly jsou známé tím, že zvláště u více upravených vozů dochází k selhání originálních chargepipes. Oproti tomu vícevrstvý karbon pokládaný do finální tloušťky 2 mm představuje bezpečnou pevnost i vysoce upravené vozy se zvětšenými turbodmychadly apod. Zakončení jsou navíc vyrobena tak, aby na vnitřní straně pojmula ocelová vyztužení, díky kterým je bezpečně zachovaný tvar na straně příruby i při pevně dotažených sponách.

Kvůli maximalizaci celkové pevnosti neobsahují karbonové chargepipes porty pro vstřikování metanolu. Tyto jsou součástí aktuálně vyvíjeného J-vedení, které bude právě kvůli osazení porty pro vstřikování metanolu vyrobené z oceli.

Sada se skládá z těchto dílů:
- 2x chargepipe z teplotně odolného karbonu
- 2x CNC frézovaná příruba k turbodmychadlu
- silikonové spojky
- nerezové stahovací spony

Eventuri BMW S55 chargepipes komponenty

Karbonové chargepipes:

Karbonové chargepipes Eventuri jsou vyrobeny ze surového vysoce teplotně odolného prepreg karbonu. Jejich konstrukce se skládá z několika vrstev, které jsou vzájemně křížené, aby zvýšily celkovou výslednou pevnost. Každá chargepipe má na svém konci osazení pro vložku z nerezové oceli, která chargepipes vyztužuje v místě zajištění sponami. Obě chargepipes se vyznačují hladkými ohyby pro ideální proudění vzduchu bez ostrých přechodů na vnitřní straně. Obě chargepipes mají na své pohledové straně v blízkosti chargecooleru vystouplé viditelné logo "V".

Eventuri karbonové chargepipes pro BMW M3/M4 S55

Eventuri chargepipes pro BMW M3/M4 S55

CNC frézované příruby:

Napojení karbonových chargepipes k turbodmychadlům je v případě Eventuri řešeno pomocí CNC frézovaných přírub využívajících OEM těsnění, které zajišťuje potřebnou těsnost. Každá příruba je frézována z leteckého hliníku a eloxována do černé barvy. Spojení mezi přírubami a karbonovými chargepipes je pak zajištěno vysoce kvalitními silikonovými spojkami a sponami z nerezové oceli.

Eventuri karbonové chargepipes pro BMW M3/M4 - příruby

Eventuri karbonové chargepipes pro BMW M3/M4 - příruby a spojky

Eventuri karbonové chargepipes pro BMW M3/M4

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: