Eventuri karbonové sání Formentor VZ5

Špičková Karbonová sada přímého sání od britského výrobce Eventuri, s integrovaným vzduchovým filtrem. Karbonový kit sání Eventuri je určen pro sériové vozy, ale také pro vozy s výrazně navýšeným výkonem a je použitelný i pro vozy s výkonem přesahujícím 1000 hp.

Kit sání Eventuri se vyznačuje propracovaným patentovaným designem pro maximální optimalizaci toku vzduchu. Toto není obyčejný vzduchový filtr s tepelným štítem, ale unikátní sada s tvarem pouzdra, které usměrní tok vzduchu a zvýší účinnost turba.

Skladem u dodavatele
Kód: EVE-VZ5-CF-INT
Značka: Eventuri
52 756 Kč
Kategorie: Vše pro zvýšení výkonu automobilu
Model automobilu Cupra: Formentor VZ5
Produkt: Sání a filtry

 

Sání Eventuri pro Formentor VZ5 vychází ze svého předchůdce pro model 8V a je vhodné i pro vozy s extrémně navýšeným výkonem, jejichž výkon přesahuje 1000 k. Sání Eventuri bylo vyvinuto tak, aby poskytovalo maximální možný průtok vzduchu při zachování co nejnižších teplot nasávaného vzduchu. Jednotlivé komponenty jsou navrženy s důrazem na zcela hladké proudění vzduchu do turbodmychadla bez restrikcí. Průměr trubice k turbodmychadlu má průměr 103 mm (těsně nad 4") a průměr samotného filtru je neuvěřitelných 210 mm (8,3") s celkovou filtrační plochou 130000 mm2.

Filtr je umístěn v patentovaném karbonovém airboxu, který beze zbytku využívá volný prostor pod kapotou vozu a plynule navazuje na nasávací difuzor se zvětšeným otvorem. Ten celé sání uzavírá a zároveň umožňuje vzájemný pohyb mezi ním a airboxem. Výsledkem je kapacita proudění vzduchu neuvěřitelných 23786 l/min.

Karbonové sání Eventuri Stage 3 pro Audi RS3 8Y

Systém přímého sání Eventuri pro Audi 8V RS3 obsahuje řadu komponentů, které byly vyvinuty pro tento konkrétní model vozu a vyrobeny s maximální pečlivostí tak, aby sada dosahovala co nejvyššího výkonu i při použití na extrémně upravených vozech.

Sada se skládá z těchto dílů:
- Karbonový airbox s výstupem 103 mm
- Vysoce výkonný vzduchový filtr
- Karbonový nasávač čerstvého vzduchu se zvětšeným vstupem
- Karbonové vedení k turbu s vnitřním průměrem 103 mm
- Adaptér pro zapojení OPF filtru pevných částic (motor DWNA)
- Tepelný štít se zlatou termoizolací
- Laserem řezané držáky
- Silikonová odvětrávací hadice
- Silikonové spojky a redukce

 

Karbonové sání Eventuri pro Audi RS3


 

Eventuri karbonový airbox:

Kompletní airbox sání Eventuri pro Audi RS3 8Y se skládá z vysoce výkonného vzduchového filtru umístěného v karbonovém pouzdru s patentovaným tvarem, které je opatřeno laserem řezanými kovovými držáky. Samotný tvar airboxu zajišťuje hladké laminární proudění přímo k turbodmychadlu bez nežádoucích restrikcí nebo víření.

Karbonové sání Eventuri pro Audi RS3

Princip patentovaného airboxu Eventuri je dobře viditelný na obrázku níže. Oproti běžným sáním, kde dochází k redukci mezi funkční plochou filtru a vedením vzduchu do motoru na extrémně krátké vzdálenosti, využívá Eventuri k přechodu mezi samotným filtrem a vedením vzduchu celou délku airboxu. Díky tomu nedochází na vstupu do vedení vzduchu k přetlaku a restrikci, ale vzduch proudí hladce k turbodmychadlu.

Porovnání běžného sání s patentovaným airboxem Eventuri

Karbonové sání Eventuri pro Audi RS3 8Y

 

Kónusový vzduchový filtr:

Aby bylo dosaženo maximální průchodnosti vzduchu i pro extrémně upravené vozy RS3, bylo třeba kompletně přepracovat původní filtr z předchozí verze sání Eventuri pro RS3. Velikost filtru byla zvětšena tak, jak volný motorový prostor Audi RS3 umožňuje. Výsledkem je filtr s vnějším průměrem 210 mm (8,3") a jeho propustnost vzduchu v novém sání Eventuri je 23786 l/min. Samotné filtrační médium je vyrobeno dle certifikací ISO, aby byla zaručena filtrační schopnost v souladu s OEM standardy. Filtr není impregnován olejem. Na obrázku níže můžete vidět porovnání vzduchového filtru původní a nové verze sání (označené na obrázku jako Stage 3) pro RS3.

Porovnání vzduchového filtru Eventuri standardní verze pro Audi RS3

Karbonové vedení pro přívod vzduchu:

Přívodní vedení do samotného airboxu je zajištěno rozměrným nasávačem, který zapadá na jedné straně do originálního vstupu čerstvého vzduchu na čelní straně vozu a na druhé přímo navazuje na airbox Evenuri. Na straně směřující k airboxu je nasávač opatřen pružným gumovým těsněním, díky kterému do airboxu neproniká horký vzduch z motoru. Zároveň umožňuje flexibilní pohyb sání během vibrací a výkmitů motoru. Samotný tvar nasávače pak naplno využívá volný prostor pod kapotou vozu a směruje maximální možné množství vzduchu do airboxu. Oproti standardní verzi sání je pak vstupní otvor zvětšen nad úroveň originálního krytu chladičové stěny a využívá tak většího množství čerstvého vzduchu za kapotou vozu.

Ujistili jsme se také o tom, že nasávač je kompatibilní se zvětšenými aftermarket škrticími klapkami.

Nasávač karbonového sání Eventuri pro Audi RS3

Nasávač karbonového sání Eventuri pro Audi RS3

 

Karbonová sací trubice:

Trubice pro vedení vzduchu od filtru k turbodmychadlu je vyrobena ze 100% prepreg karbonu se zcela hladkým vnitřním povrchem. Vnitřní průměr této trubice je u sání Eventuri celých 103 mm a bez jakýchkoliv restrikcí a ztráty tlaku vede vzduch od filtru do turbodmychadla.

Karbonové sání Eventuri pro Audi RS3 8Y

Karbonové sání Eventuri pro Audi RS3 8Y

 

Tepelný štít:

Protože turbodmychadlo generuje vysoké teplo, navrhli jsme tepelný štít, který chrání karbonovou sací trubici. Štít je opatřen černým práškovým lakem, aby v motorovém prostoru nepůsobil rušivě a je opatřen zlatou termoizolací pro odraz tepla sálajícího od turbodmychadla.

POZOR: Tepelný štít nemusí být kompatibilní se všemi dostupnými upgrady turbodmychadel a výfukových svodů.

Karbonové sání Eventuri pro Audi RS3 8Y

Karbonové sání Eventuri pro Audi RS3 8Y

 

Adaptér pro filtr pevných částic OPF (pro motory DWNA):

Součástí sání Eventuri je také adaptér pro zapojení filtru pevných částic OPF.

Karbonové sání Eventuri pro Audi RS3 8Y

 

Karbonové sání Eventuri Stage 3 pro Audi RS3 8V

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: