Eventuri karbonové sání pro Audi RS4/RS5 B9

Špičková Karbonová sada přímého sání od britského výrobce Eventuri, s integrovaným vzduchovým filtrem pro vůz Audi RS4/RS5 model B9. Nárůst výkonu 11-16 HP.

Kit sání Eventuri se vyznačuje propracovaným patentovaným designem pro maximální optimalizaci toku vzduchu. Toto není obyčejný vzduchový filtr s tepelným štítem, ale unikátní sada s tvarem pouzdra, které usměrni tok vzduchu a zvýší účinnost turba.

Skladem u dodavatele
Kód: EVE-B9RS5-CF-INT
Značka: Eventuri
48 430 Kč
Kategorie: Sportovní sání a vzduchové filtry do Audi
Model automobilu Audi: RS4 B9, RS5 B9

Karbonový kit sání pro Audi RS4 a RS5 typ B9

Karbonové sání Eventuri pro Audi RS4 a RS5 typ B9

Karbonové sání Eventuri pro vozy Audi RS4/RS5 model B9 bylo vyvinuto pro nerestriktivní přísun vzduchu k turbodmychadlu a zároveň k udržení minimální možné teploty nasávaného vzduchu. Motorový prostor vozu Audi RS4/RS5 se v provozu zahřívá velmi rychle, což vede k neefektivitě sání s běžným otevřeným filtrem. Řešení Eventuri se oproti tomu zaměřilo na kompletní řešení vedení vzduchu od masky chladiče až k turbodmychadlu a to kompletně izolované proti prolínání vysokých teplot do sání.

Graf výkonu po instalaci karbonového sání Eventuri

Restriktivní airbox byl spolu s plastovou hadicí vedení vzduchu kompletně nahrazen patentovaným venturi airboxem z karbonových vláken. Ten zajišťuje zcela ideální proudění vzduchu do motoru. Výsledkem je zvýšení výkonu vozu, výraznější zvukový projev a skvělý vzhled motorového prostoru.

Karbonové sání Eventuri pro Audi RS4/RS5 Typ B9 se skládá z:

  • karbonový venturi airbox s integrovanou přívodní trubkou
  • vysoce průchozí sportovní filtrační vložka 2. generace
  • karbonový přívod vzduchu do airboxu
  • karbonový sekundární přívod vzduchu z masky
  • karbonový difuzor vedení vzduchu
  • vysoce kvalitní silikonová spojka se sponami
  • laserem řezaný držák airboxu

Klíčovou vlastnostní je integrování přívodní trubky k turbu přímo do airboxu. Ten je nyní pevně spojen s motorem (sací trubka přesně navazuje do příruby vedení k turbu). Pružná část je nyní umístěná v podobě gumového těsnění už před airboxem. Díky tomu bylo možné odstranit sériovou hadici mezi airboxem a turbodmychadlem, která byla opatřena pružnou harmonikovou částí negativně ovlivňující proudění vzduchu.

Konstrukce karbonového sání Eventuri pro Audi S4 S5 typ B9

Vzduchová komora, která je umístěná před filtrem slouží jako zásobník čerstvého vzduchu, který je přiváděn od masky. Karbonový difuzor, který na tuto komoru navazuje naplno využívá vzduch, který je dostupný v motorovém prostoru. Oba díly jsou vyrobeny ze špičkových karbonových vláken, žímž je zajištěno, že vzduch nebude ohříván zdroji tepla v motorovém prostoru.Vzduchová komora je navíc na straně směrem k filtru opatřena gumovým těsněním, které zajišťuje těsné spojení i při pohybu airboxu spolu s motorem při akceleraci. Kromě přívodu vzduchu z masky je navíc komora opatřena otvorem na odvrácené straně od motoru, kde může dle potřeby čerpat další vzduch.

Tvar sací komory karbonového sání Eventuri pro Audi S4 S5 typ B9

Pro přísun maximálního objemu čerstvého vzduchu a zajištění jeho teploty na co nejnižší úrovni, vyvinulo Eventuri sekundární vedení vzduchu z masky chladiče a to kompletně z karbonových vláken. Kromě maximální funkčnosti tento díl také vizuálně kompletuje celý kit sání v karbonovém provedení. O přívod čerstvého vzduchu do karbonové přívodní trubice se stará směrovací difuzor umístěný přímo v masce chladiče (resp. za ní)  a to v ideálním sklonu, který nebrání přívodu vzduchu a nezpůsobuje nežádoucí víření.

Sekundární vedení vzduchu Eventuri z masky chladiče Audi RS4/RS5 B9

 

Difuzor Eventuri pro směrování vzduchu do sací trubice

Pohled na směrovací difuzor Eventuri za maskou chladiče RS4/RS5

Abychom zajistili snadnou a spolehlivou montáž, vyvinuli jsme jako vždy zcela individuální sadu držáků a montážního příslušenství výhradně pro použití ve vozech Audi RS4/RS5 typ B9. Tyto držáky jsou vyrobeny z oceli s černou povrchovou úpravou jsou buď laserovány nebo vyráběny na CNC fréze. Díky tomu je montáž i spasování na úrovni originálních dílů.

Sada držáků pro montáž sání Eventuri do vozu Audi S4 S5 Typ B9

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: