Eventuri karbonové sání pro Audi RS6/RS7 C8 povrchová úprava matný karbon

Špičkový karbonový kit sání Eventuri pro Audi RS6 / RS7 C8 s unikátně tvarovaným vzduchovým filtrem BMC uzavřeným v airboxu ze 100% prepreg karbonu, který naplno využívá prostoru pod kapotou a zvětšenými přívody vzduchu k turbodmychadlům.

Skladem u dodavatele
Kód: EVE-C8RS6-CFM-INT
Značka: Eventuri
81 070 Kč
Kategorie: Sportovní sání a vzduchové filtry do Audi
Model automobilu Audi: RS6 C8, RS7 C8

Navýšení výkonu u sériové řídicí jednotky: 15-25 hp / 15-27 Nm
Navýšení výkonu u jednotky upravené na Stage 1: 45-50 hp / 54-61 Nm
Navýšení výkonu u jednotky upravené na Stage 2: 60-80 hp / 81-95 Nm
Zrychlení 100-200 km/h u jednotky upravené na Stage 1: zkráceno o 0,6 s

Karbonový kit sání Eventuri pro vozy Audi RS6 / RS7 C8 je výsledkem náročného vývoje a testování na základě reálných prototypů sání. Cílem bylo splnit dvě základní kritéria:
1) zvětšit průtok vzduchu sáním
2) odstranit překážky pro vedení vzduchu a možný vznik turbulencí ve vedení vzduchu

První cíl byl splněn celkovým zvětšením airboxu, který zcela naplňuje prostorové možnosti pod kapotou vozu. Právě kapota vozu je v tomto případě u továrního airboxu nejvíce limitujícím prvkem. Tovární vzduchový filtr se zjednodušeným tvarem je nahrazen zcela unikátním filtrem vyrobeným italským specialistou BMC dle přesných požadavků Eventuri. I výstupy z airboxu k turbodmychadlům byly zvětšeny a to konkrétně o celých 85% oproti originálu.

Splnění druhého cílu pak zajišťuje zcela nový tvar airboxu a navazujícího vedení, který nezahrnuje ostré zlomy, pružné harmonikové díly a další, které narušují laminární proudění vzduchu.

Díky všem výše zmíněným úpravám dodává sání Eventuri motoru větší objem vzduchu, který je do turbodmychadel veden výrazně přímější cestou bez nežádoucích turbulencí a lokálního hromadění vzduchu. Výsledkem je vyšší účinnost turbodmychadel, zlepšená reakce na sešlápnutí plynu a znatelný nárůst výkonu.

Karbonový kit sání pro Audi RS6 / RS7 C8 4.0 Twin turbo

Karbonový kit sání Eventuri pro Audi RS6 / RS7 C8

Sada se skládá z těchto dílů:
- karbonová základna airboxu
- karbonové víko airboxu
- vložka vzduchového filtru BMC
- zvětšené vstupy do turbodmychadel
- silikonové spojky

 

Spodní díl karbonového airboxu

Pro karbonové sání Eventuri byla kompletně přepracována spodní část airboxu Audi RS6 / RS7 a to včetně základny pro uložení filtru, který má v případě Eventuri zcela nový tvar. Kryt chladičové stěny a spodní díl airboxu nyní tvoří jeden celek, u kterého došlo k navýšení objemu pro zvětšení průchodnosti vzduchu. Základna pro filtr je navíc vytvarovaná tak, aby byl samotný filtr usazen ve vhodnějším úhlu pro přísun vzduchu k turbodmychadlům. Tam, kde továrně umístěný filtr nutí vzduch provést 2x zlom 90 stupňů, vede sání Eventuri čerstvý vzduch mnohem přímější cestou.

Porovnání továrního spodního dílu airboxu a přepracovaného dílu Eventuri:

 

Horní karbonový kryt airboxu

Během vývoje karbonového sání Eventuri pro Audi RS6 / RS7 byly testovány 4 tvarově odlišné horní kryty airboxu navazující na vstupy do turbodmychadel. Verze 2 se během testů ukázala jako nejvýkonnější a další vývoj již počítal s tímto základním designem. Ten byl optimalizován prostřednictvím CFD simulací. Oproti továrnímu krytu bylo dosaženo většího objemu vzduchu a organičtějšího tvaru, který je mnohem přirozenější pro snadné proudění vzduchu od filtru po vstupy do turbodmychadel oproti striktně hranatému továrnímu krytu. Samotné výstupy k jednotlivým vstupům k turbodmychadlům byly také proti originálním značně zvětšeny a navazují na větší vedení vzduchu k turbodmychadlům.

 

 

Zvětšené vstupy do turbodmychadel

Vstupy vzduchu do turbodmychadla byly na straně airboxu zvětšeny o 85% oproti továrním dílům. Přechod směrem k turbodmychadlům je pak zcela plynulý. To snižuje odpor před turbodmychadly, která díky tomu mohou pracovat efektivněji. Vstupy Eventuri jsou pak dodatečně vyztužené CNC soustruženým kovovým prstencem. Na přání je možné dodat alternativní vstupy kompatibilní s hybridními turbodmychadly.

Unikátní vzduchový filtr BMC

Pro karbonové sání Eventuri pro Audi RS6 / RS7 bylo nutné vyrobit unikátní vzduchový filtr, který bude schopen naplno využít potenciál tohoto systému a jeho nově navrženého tvaru. Pro tento účel spojilo Eventuri své síly s ikonickou značkou BMC, která dodává vzduchové filtry mimo jiné i pro závodní vozy Formule 1 nebo motocykly seriálu Moto GP. Jedná se o tvarově unikátní vzduchový filtr se 4 vrstvou bavlněnou filtrační vrstvou. Ta má jedinečné filtrační schopnosti při minimálním poklesu tlaku při průchodu vzduchu.

Kompletní karbonové sání Eventuri pro Audi RS6 / RS7 tvoří špičkový funkční celek umožňující turbodmychadlům dosáhnout maximálního plnicího tlaku výrazně dříve než v případě kompromisního továrního airboxu. Motor díky tomu dokáže vydat maximální výkon při nižších otáčkách. V případě vozů, které měli softwarově upravenou řídicí jednotku, je nárůst výkonu a nástup turbodmychadel ještě znatelnější. V takových případech navíc roste požadavek na co nejpřímější vedení vzduchu bez nežádoucích restrikcí, který narozdíl od Eventuri, nedokáže tovární airbox naplnit.

Karbonový kit sání Eventuri pro Audi RS6 / RS7 C8

Karbonový kit sání Eventuri pro Audi RS6 / RS7 C8

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: