Karbonové sání Eventuri pro Porsche 991.1/991.2 GT3 RS

Špičková Karbonová sada přímého sání pro Porsche 991.1 GT3 RS a 991.2 GT3 RS od britského výrobce Eventuri nahrazující originální airbox Porsche dvojicí patentovaných karbonových airboxů s reverzně umístěnými filtračními vložkami.

Kit sání Eventuri se vyznačuje propracovaným patentovaným tvarem airboxu pro ideální proudění vzduchu. Toto není obyčejný vzduchový filtr s tepelným štítem, ale unikátní kompletně uzavřené řešení s tvarem airboxu, který usměrní tok vzduchu a zvýší účinnost turba.

Skladem u dodavatele
Kód: EVE-GT3RS-INT
Značka: Eventuri
71 290 Kč
Kategorie: Sportovní sání a vzduchové filtry do Porsche
Model automobilu Porsche: GT3 RS

Karbonový kit sání pro Porsche 991.1/991.2 GT3 RS

Nárůst výkonu: 8-11 k / 10-13 Nm
Průtok vzduchu sériovým airboxem: 25626 l/m => Průtok vzduchu Eventuri airboxy: 29024 l/m

 

Karbonové sání Eventuri pro Porsche 991.1 GT3 RS a 991.2 GT3 RS bylo navrženo tak, aby v porovnání s továrním airboxem nabízelo přímější a méně restriktivní vedení vzduchu do motoru. Sání využívá hned dva airboxy s patentovaným tvarem, které v sobě ukrývají jedinečné filtrační vložky. Celková kapacita vzduchu byla navýšena, stejně jako průtok vzduchu sacím vedením. Filtrační vložky mají vnější průměr 192 mm a každá z nich nabízí filtrační plochu 110000 mm2. Díky obalu z pravého karbonu poskytuje také sání perfektní ochranu před pronikáním horkého vzduchu. Výsledkem je vyšší výkon vozu a zejména rychlejší reakce na sešlápnutí plynu.

Systém přímého sání Eventuri pro Porsche 991.1/991.2 GT3 RS obsahuje řadu komponentů, které byly vyvinuty pro tento konkrétní model vozu a vyrobeny s maximální pečlivostí tak, aby sada dosahovala nejvyšších standardů.

Sada se skládá z těchto dílů:
- zdvojený karbonový airbox
- 2x filtrační suchá kónická vložka
- 2x karbonové vedení vzduchu do airboxu
- silikonová spojka s vnitřním odstupňováním
- laserem řezané držáky

 

Dvojitý airbox s patentovaným tvarem:

Základem sání Eventuri pro Porsche 991.1/991.2 GT3 RS je dvojitý karbonový airbox s patentovaným tvarem. Airbox v sobě zahrnuje také dva vysoce propustné suché filtry Eventuri, hliníkové příruby a laserem řezaný kovový držák. Airboxy se plynule zužují od svého vstupu směrem k motoru, díky čemuž nasávaný vzduch postupně zrychluje od vložky filtru směrem k motoru.

 

 

Filtrační vložky

Aby byl zajištěný maximální průtok vzduchu a potřebná filtrační kapacita, využívá sání Eventuri pro 991.1 GT3 RS a 991.2 GT3 RS suché kónické filtrační vložky s vnějším průměrem 192 mm, které dokáží v kombinaci se 4" výstupem zajistit proudění až 25485 l/m. Filtrační schopnosti odpovídají normě ISO pro tovární vzduchové filtry. Filtry jsou zakončeny kovovým vrchlíkem tvarovaným tak, aby maximálně využíval tvar airboxu Eventuri.

 

 

Karbonové vstupy vzduchu do airboxu

Oba airboxy jsou uzavřené karbonovými vstupy vzduchu. Ty směrují nasávaný vzduch od továrních nasávačů na stranách vozu do jednotlivých airboxů. Uzavření airboxů v kombinaci s použitým karbonovým obalem zajišˇˇtuje maximální ochranu před pronikáním horkého vzduchu do sání. Každý vstup vzduchu je k airboxu připevněný na třech bodech a utěsnění neoprenovým těsněním. Vstupy jsou tak velké, jak motorový prostor umožňuje, aby k filtrům přivedly maximální možný objem vzduchu.
 

 

Silikonová spojka

Silikonová spojka Eventuri nahrazuje tovární flexibilní spojku mezi airboxem škrticí klapkou. Pasuje perfektně na tovární přírubu klapky a na vnitřní straně je odstupňovaná tak, aby po nasazení vytvářela hladký povrch.

Kompletní kit sání Eventuri pro Porsche 991.1 a 991.2 GT3 RS představuje kompletní řešení pro zvýšení účinnosti sání, snížení teploty nasávaného vzduchu a zlepšení zvukového i estetického projevu vozu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: