Karbonové sání Eventuri pro Volkswagen Golf 8 GTI

Špičková Karbonová sada přímého sání od britského výrobce Eventuri, s integrovaným vzduchovým filtrem. Kit sání Eventuri se vyznačuje propracovaným patentovaným designem pro maximální optimalizaci toku vzduchu. Toto není obyčejný vzduchový filtr s tepelným štítem, ale unikátní sada s tvarem pouzdra, které usměrní tok vzduchu a zvýší účinnost turba.

Skladem u dodavatele
Kód: EVE-EA8884-GTI-INT
Značka: Eventuri
41 231 Kč
Kategorie: Sportovní sání a vzduchové filtry do Volkswagen
Model automobilu Volkswagen: Golf 8 GTI

Karbonový kit sání Eventuri pro Volkswagen Golf 8 GTI / Golf 8 R

Nárůst výkonu naměřený na voze se sériovou mapou řídicí jednotky (Golf R): 10-13 k
Nárůst výkonu naměřený na voze s upravenou mapou řídicí jednotky (Golf R): 15-20 k

Sání Eventuri pro Volkswagen Golf 8 GTI / R kompletně nahrazuje vedení vzduchu od nasávání za maskou chladiče až po turbodmychadlo. Po vzoru sání pro Audi RS3 využívá maximálně dostupného prostoru pod kapotou, aby zajistilo dostatek vzduchu pro všechny stupně úpravy vozu od sériového až po výrazně upravené vozy s hybridním nebo zcela nahrazeným turbodmychadlem. Sání Eventuri bylo navrženo tak, aby poskytlo maximální průchodnost vzduchu při udržení co nejnižší teploty nasávaného vzduchu. Každý jednotlivý díl sání byl navržen tak, aby zajišťoval vzduchu co nejpřímější cestu k turbu.

Originální vstupní vedení bylo zvětšeno z továrních 73 mm průměru na průměr 94 mm. Samotný filtr má pak v průměru celých 192 mm (7,5") a jeho filtrační plocha je neuvěřitelných 110000 mm2. Patentovaný airbox s obráceně umístěnou filtrační vložkou má maximální možnou kapacitu, kterou dovolil prostor pod kapotou Golfu 8 a svou konstrukcí podporuje laminární proudění vzduchu. A konečně, lapač čerstvého vzduchu za maskou chladiče uzavírá a utěsňuje samotný airbox a zároveň zvýšením v přední části získává další plochu pro nasávání, která je ekvivalentem dalšího přívodu vzduchu v průměru 7".

Karbonové sání Eventuri pro VW Golf 8 GTI/R

Vzhledem k odlišným turbodmychadlům, používaných u vozu Volkswagen Golf 8 (a dalších vozů s motorem EA888.4) existuje sání ve dvou verzích:
EVE-EA8884-R-INT pro vozy s turbodmychadlem Continental (např. Golf 8 R) a vyšším výkonem 300-320 k
EVE-EA8884-GTI-INT pro vozy s turbodmychadlem Garrett (např. Golf 8 GTI) a výkonem 245 k

Systém přímého sání Eventuri pro Volkswagen Golf 8 GTI/R obsahuje řadu komponentů, které byly vyvinuty pro tento konkrétní model vozu a vyrobeny s maximální pečlivostí tak, aby sada dosahovala co nejvyššího výkonu i při použití na extrémně upravených vozech.

Sada se skládá z těchto dílů:
- patentovaný karbonový airbox s výstupem o průměru 94 mm
- vlastní sportovní filtr
- karbonové vedení vzduchu k turbu
- silikonová hadice s vnitřním průměrem 94 mm
- kovový adaptér pro odvětrání (pouze Golf R)
- sekundární filtr odvětrání (pouze GTI)
- laserem řezané držáky z nerezové oceli

 

Karbonové sání Eventuri pro VW Golf 8 GTI/R


 

Eventuri karbonový airbox:

Kompletní airbox sání Eventuri pro VW Golf 8 GTI/R se skládá z vysoce výkonného vzduchového filtru umístěného v karbonovém pouzdru s patentovaným tvarem, hliníkovým zaobleným hrdlem a laserem řezanými kovovými držáky. Samotný tvar airboxu zajišťuje hladké laminární proudění přímo k turbodmychadlu bez nežádoucích restrikcí nebo víření.

Karbonové sání Eventuri pro VW Golf 8 GTI/R

Princip patentovaného airboxu Eventuri je dobře viditelný na obrázku níže. Oproti běžným sáním, kde dochází k redukci mezi funkční plochou filtru a vedením vzduchu do motoru na extrémně krátké vzdálenosti, využívá Eventuri k přechodu mezi samotným filtrem a vedením vzduchu celou délku airboxu. Díky tomu nedochází na vstupu do vedení vzduchu k přetlaku a restrikci, ale vzduch proudí hladce k turbodmychadlu.

Porovnání běžného sání s patentovaným airboxem Eventuri

 

 

Kónusový vzduchový filtr:

Aby bylo dosaženo maximální průchodnosti vzduchu i pro extrémně upravené vozy, bylo třeba sání vybavit filtrem s dostatečnou filtrační kapacitou. Výsledkem je filtr s vnějším průměrem 192 mm (7,6") a jeho propustnost vzduchu v sání Eventuri je 25485 l/min. Samotné filtrační médium je vyrobeno dle certifikací ISO, aby byla zaručena filtrační schopnost v souladu s OEM standardy. Filtr není impregnován olejem.

Karbonové sání Eventuri pro VW Golf 8 GTI/R

Karbonové vedení pro přívod vzduchu:

Přívodní vedení do samotného airboxu je zajištěno rozměrným nasávačem, který zapadá na jedné straně do originálního vstupu čerstvého vzduchu na čelní straně vozu a na druhé přímo navazuje na airbox Evenuri. Na straně směřující k airboxu je nasávač opatřen pružným gumovým těsněním, díky kterému do airboxu neproniká horký vzduch z motoru. Zároveň umožňuje flexibilní pohyb sání během vibrací a výkmitů motoru. Samotný tvar nasávače pak naplno využívá volný prostor pod kapotou vozu a směruje maximální možné množství vzduchu do airboxu. Oproti standardní verzi sání je pak vstupní otvor zvětšen nad úroveň originálního krytu chladičové stěny a využívá tak většího množství čerstvého vzduchu za kapotou vozu.

Karbonové sání Eventuri pro VW Golf 8 GTI/R

Karbonové sání Eventuri pro VW Golf 8 GTI/R

 

Silikonová hadice k turbu:

Hadice na obrázku znázorňuje hadici pro Golf 8 R (verze pro GTI nemá výstup pro oddechvový adaptér).

Silikonová hadice Eventuri nahrazuje originální pružný díl. Plynule navazuje na 94 mm průměr na straně výstupu z airboxu (zvětšený oproti 73 mm u továrního dílu), který tak je o 60% větší v ploše průřezu. Tento průměr je udržený co nejdéle a poté se plynule redukuje na vstup do turba.

Karbonové sání Eventuri pro VW Golf 8 GTI/R

Karbonové sání Eventuri pro VW Golf 8 GTI/R

Karbonové sání Eventuri pro VW Golf 8 GTI/R

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: