Karbonové sání Eventuri pro Honda Civic Type R FL5

Kompletní karbonový kit sání Eventuri pro Honda Civic Type R FL5 se skládá z karbonového airboxu s duálním vstupem čerstvého vzduchu, kónickým filtrem integrovaným do karbonové MAF trubice a silikonové hadice opatřené potřebnými vývody. Jedná se o nejefektivnější a nejpropracovanější kit sání na trhu.

na skladě (>1 ks)
Kód: 1080571
Značka: Eventuri
44 770 Kč
Kategorie: Eventuri karbonová sání
Značka vozu: Honda
Model: Civic Type-R
Typ produktu: Kit sání
Typ vozu: FL5
Kód: EVE-FL5-CF-INT

Karbonový kit sání pro Honda Civic Type-R FL5
(Na obrázku je vyobrazen také kryt motoru a karbonové vedení k turbu, které nejsou součástí sady. Lze je zakoupit samostatně)

Nárůst výkonu: 14 k, 20 Nm

Eventuri kit sání pro Honda Civic Type R FL5

Sání Eventuri pro Honda Civic Type-R FL5 je vyvrcholením vývoje sání navrženého pro model FK8. Výsledkem je optimalizované řešení využívající výhody většího prostoru pod kapotou aktuálního modelu FL5. Uzavřená konstrukce airboxu zamezuje pronikání nežádoucího tepla do sání, čímž je zajištěný přísun čerstvého a chladného vzduchu do turbodmychadla. Protože airbox je usazen přímo za vodním chladičem vozu, je bezpodmínečně nutné, aby filtr nebyl odhalený, což by vedlo k tomu, že by turbo bylo zásobeno horkým vzduchem, který má výrazně nižší účinnost při spalování směsi a tedy i nižší výkon (otevřená sání se u Hondy Civic Type-R dlouhodobě ukazují jako neúčinná a snižující výkon vozu).

Spolu s nahrazením airboxu za uzavřený karbonový došlo také k nahrazení sací trubky s flexibilní částí způsobující nežádoucí turbulence při vedení vzduchu novou sací trubkou ze 100% prepreg karbonu. Ta je navržena bez překážek na vnitřním povrchu a dokonale svádí nasávaný vzduchu to sacího vedení k turbodmychadlu (i to je možné nahradit zvětšeným karbonovým vedením Eventuri - dodáváno samostatně). Dilatace pro volný pohyb motoru je nově zajišťována těsněním v místě mezi sací trubkou a airboxem.

Výsledkem je sání, které je nejen esteticky dokonalé a pozvedne celkový vzhled pod kapotou vozu, ale také funkční a přinášející reálný přínos v oblasti výkonu motoru a zvukového projevu. Jedná se o vrcholné sání v nabídce pro platformu Honda FL5.

Systém přímého sání Eventuri pro Honda Civic Type R FL5 obsahuje řadu komponentů, které byly vyvinuty pro tento konkrétní model vozu a vyrobeny s maximální pečlivostí tak, aby sada dosahovala nejvyšších standardů.

Sada se skládá z těchto dílů:

  • uzavřený airbox ze 100% prepreg karbonu
  • vysoce propustný sportovní filtr s účinnou filtrací a certifikací ISO
  • karbonová trubice s integrovaným MAF senzorem
  • silikonová spojka s oddechovými výstupy
  • laserem řezaný držák

Výsledkem je aktuálně nejefektivnější a nejpropracovanější kit sání pro vozy Honda Civic Type R FL5 na trhu.

KARBONOVÝ AIRBOX

Airbox sání Eventuri byl navržen tak, aby efektivně využíval veškerý dostupný prostor pod kapotou vozu Honda Civic Type R FL5. Jeho primárním úkolem je chránit vzduchový filtr od několika zdrojů tepla v jeho blízkosti. Nejvýraznějším z nich je vodní chladič, který je továrně umístěný přímo před samotným airboxem a vzduch proudící přes tento chladič vede horký vzduch přímo na airbox. Dalšími významnými zdroji tepla jsou turbodmychadlo a downpipe, který se nachází vedle sacího vedení a při ostřejším využití vozu velmi rychle zahltí motorový prostor horkým vzduchem. Proto je nutné, pokud má být sání efektivní, aby měl airbox uzavřenou konstrukci. Ta je navíc v případě sání Eventuri za 100% prepreg karbonu, který napomáhá účiné izolaci před pronikáním tepla do sání.

KARBONOVÁ SACÍ TRUBKA

Pro napojení vzduchového filtru Eventuri k sacímu vedení k turbodmychadlu byla navržena sací trubka ze 100% prepreg karbonu s integrovanou přírubou pro MAF senzor. Na straně filtru má trubka zvětšený průměr, který odpovídá průměru příruby vzduchového filtru a její průměr se plynule zmenšuje směrem k sacímu vedení k turbodmychadlu, čímž se zrychluje proudění vzduchu od filtru do motoru. Sací trubka Eventuri také zcela nahrazuje flexibilní harmonikovou část, která způsobovala turbulentní víření vzduchu uvnitř sání. Pružná oblast se nově přesunula do těsnění mezi sací trubkou a airboxem, které zajišťuje těsnost, ale zároveň umožňuje potřebný pohyb při výkyvech motoru.

SILIKONOVÁ SPOJKA

Posledním dílem spojujícím sací karbonovou trubku Eventuri s továrním sacím vedením k turbodmychadlu je silikonová spojka Eventuri. Tato spojka zcela eliminuje jakékoliv přechody na vnitřním povrchu sání - obsahuje schodovité příruby, které se dokonale vyrovnají nasazením na karbonovou sací trubku a na tovární sací vedení. Silikonová hadice má integrované všechny potřebné oddechové výstupy.

Naše společnost Escape6 je exkluzivním dovozcem a distributorem karbonových sání Eventuri pro Českou republiku, Slovenskou republiku a Slovinsko.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: