Výškově stavitelný podvozek ST Suspensions ST XTA plus 3 s 3-cestně nastavitelnou tuhostí a unibaly pro Honda Civic Xi Hatchback FL max zatížení PN do 1010 kg

Výškově a tuhostně stavitelný podvozek ST Suspensions ST XTA plus 3 včetně unibalového horního uložení určený pro použití na voze Honda Civic Xi Hatchback s motory 2.0 Type-R a maximálním zatížením přední nápravy (údaj je uvedený ve velkém TP) do 1010 kg. Tento podvozek umožňuje snížení vozu o 10-30 mm na přední nápravě a 10-30 mm na zadní nápravě a oddělené 3-cestné nastavení tuhosti pro stlačení i odskok tlumiče.

Na dotaz
Kód: 1092154
Značka: ST Suspensions
68 607 Kč
Kategorie: Výškově stavitelné podvozky
Značka vozu: Honda
Model: Civic Xi Hatchback
Typ produktu: Výškově stavitelný podvozek
Typ vozu: FL
Provedení: ST XTA plus 3
Balení: Set FA coilover struts incl. top mounts, RA springs with height adjustment + dampers
Karoserie: hatchback
Kód: 1820250835
Materiál: galvanizovaná ocel
Motorizace: 2.0 Type-R
Nastavení přední nápravy: Závit
Nastavení zadní nápravy: Závit
Obsah motoru: 1996
Palivo: Benzin
Pohon: Front-Wheel Drive
Rok výroby: 01/2023-
Snížení přední nápravy: 10-30 mm
Snížení zadní nápravy: 10-30 mm
Stavitelná tuhost: Ano (rebound + compression)
Výkon: 243
Zatížení přední nápravy: do 1010 kg
Zatížení zadní nápravy: do 800 kg
Technická poznámka: 233 = U vozidel vybavených elektronickým tlumením je třeba deaktivovat elektronické ovládání tlumení. Deaktivační sada KW Part-n
Výškově stavitelný podvozek ST Suspensions ST XTA plus 3 s 3-cestně nastavitelnou tuhostí a unibaly pro Honda Civic Xi Hatchback FL max zatížení PN do 1010 kg
Novinka

Maximální výkon a možnosti nastavení, minimální kompromis. To jsou poznávací znaky plně nastavitelného podvozku ST Suspensions ST XTA Plus 3. Světlou výšku vozu lze nastavit plynule díky závitu na těle tlumiče. Tuhost je v případě podvozku ST XTA Plus 3 nastavitelná odděleně pro odskok (16 kroků) a pro stlačení (24 kroků pro nízkorychlostní a vysocerychlostní stlačení). Podvozek je osazen horním unibalovým uložením, které u vybraných vozů umožňuje také nastavení odklonu.

 

Výškově a tuhostně stavitelný podvozek ST Suspensions XTA Plus 3

Každá sada podvozku ST Suspensions je navržena a vyrobena za použití špičkových technologií KW Automotive. Tlumiče se závitem pro nastavení výšky mají galvanický zinkovaný povrch pro maximální odolnost proti korozi. Pístnice dvouplášťového tlumiče je pak pro maximální odolnost a dlouhou životnost chromována. Oproti běžným výškově stavitelným podvozkům není pro nastavení výšky používána eloxovaná hliníková matice, ale nově vyvinutá matice s jádrem z nerezové oceli, které je potaženo polyamidovým kompozitem. Díky tomu nehrozí znehybnění matice vlivem oxidace a výšku vozu je možné opakovaně měnit i po několika letech.

Základní vlastnosti:

 • plynulé snížení v testovaném rozsahu
 • nastavení výšky pomocí pohybu na závitu (pokud je k dispozici)
 • nastavení tuhosti tlumiče při odskoku v 16 krocích pomocí externího otočného voliče
 • nastavení tuhosti tlumiče při stlačení ve 24 krocích pro nízkorychlostní kmity
 • nastavení tuhosti tlumiče při stlačení ve 24 krocích pro vysokorychlostní kmity
 • eloxované hliníkové unibalové horní uložení (dle aplikace i s možností nastavení odklonu)
 • pružiny v závodní specifikaci s možností individuální volby tuhostního ratingu
 • galvanicky zinkovaný obal tlumiče pro optimální ochranu proti korozi
 • kompletní řešení v podobě nastavitelného sedla pružiny, nastavitelného snížení na zadní nápravě a dorazů s prachovkami
 • dvouplášťové tlumiče a další vysoce kvalitní komponenty zaručující dlouhou životnost

 

 

 

 

Jaký je rozdíl mezi nízkorychlostními a vysokorychlostními kmity tlumiče?

Nízkorychlostními kmity tlumiče jsou myšleny pohyby vozu, při kterých se pístnice tlumiče pohybuje pomalu. Jedná se především o průjezd zatáčkou, prudkou akceleraci, brzdění apod.

Vysokorychlostními kmity tlumiče jsou pak situace, při kterých dochází k rychlému pohybu pístnice. Typicky se tak jedná o přejezd nerovností, výmolů, retardérů apod.

 

Upozornění: Podvozky ST XTA Plus 3 jsou i přes své široké možnosti nastavení určeny pro použití v běžném civilním provozu se zaměřením na sportovní svezení na okreskách, horských průsmycích a podobných řidičsky atraktivních místech. Stejně jako u podvozků ST XTA není tlumič konstrukčně přizpůsobený silám, které vznikají při provozu v rámci profesionálního motorsportu a jízdě na závodním okruhu nebo driftování.

 • Použití UHP / senmislick pneumatik (např. Michelin Cup 2, TOYO R888R, Yokohama Advan AD08R apod.) je možné a podvozek je navržen tak, aby s těmito typy pneumatik fungoval bez omezení.
 • Stejně tak je podvozek kompatibilní s použitím silnějších sportovních stabilizátorů (podle potřeby je pak nutné přizpůsobit nastavení tuhosti podvozku).

Plně stavitelný podvozek ST XTA Plus 3

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: