Eventuri karbonové sání pro BMW M5 G90, povrch: lesklý

Karbonové sání pro BMW M5 G90 (sedan) / G91 (Touring) sestávající ze dvou uzavřených airboxů a dvojice karbonových nasávačů pro plnění airboxů vzduchem. Sání je k dispozici v lesklé nebo matné variantě.

na skladě (1 ks)
Kód: 1119297
Značka: Eventuri
69 878 Kč
Kategorie: Vše pro zvýšení výkonu automobilu
Model automobilu BMW: M5 G90
Značka vozu: BMW
Model: M5
Typ produktu: Kit sání
Typ vozu: G90/G91
Kód: EVE-G9X-CF-INT

Karbonový kit sání pro BMW M5 G90 / G91

Nárůst výkonu: 14 hp / 15 Nm

Eventuri kit sání pro BMW M5 G90 / G91

 

Kit sání Eventuri pro BMW M5 G90 / G91 bylo navrženo tak, aby optimalizovalo proudění vzduchu k turbodmychadlům a zároveň minimalizovat pronikání horkého vzduchu z motorového prostoru do sání. Eventuri pro tento účel navrhlo uzavřené sání, které odděluje sací vedení od zbytku motorového prostoru a zároveň plní každý airbox ze dvou směrů čerstvým vzduchem. Sání využívá originální způsob plnění airboxu a navíc přidává strategicky umístěné nízkoprofilové nasávače, které ústí k okraji kapoty. Tyto nasávače čerpají vzduch z místa, které si udržuje trvale nízkou teplotu vzduchu a zajišťují, že motor vozu bude mít bez výjimky dostatek čerstvého nasávaného vzduchu. Mimo to přispívají tyto nasávače k výraznějšímu vnímání zvukového projevu turbodmychadel v kabině vozu.

V jádru obou airboxů sání pro G90 / G91 jsou samozřejmě vlastní vzduchové filtry umístěné obráceně v airboxech a spolu s nimi tvořící patentovaný celek. Ten umožňuje optimální téměř laminární proudění vzduchu a jeho přímé směrování ke vstupům turbodmychadel. Výsledkem je vyšší výkon, rychlejší odezva na plyn a emotivnější propojení s vozem.

Systém přímého sání Eventuri pro BMW M5 G90 / G91 obsahuje řadu komponentů, které byly vyvinuty pro tento konkrétní model vozu a vyrobeny s maximální pečlivostí tak, aby sada dosahovala nejvyšších standardů.

Sada se skládá z těchto dílů:
- 2x patentovaný airbox z prepreg karbonu s integrovanými trubkami bedení vzduchu
- 2x karbonový nasávač s dvojitým přívodem vzduchu
- 2x vysoce výkonný vzduchový filtr
- 2x hliníkové ústí filtru pro hladký vstup vzduchu
- 2x karbonové difuzory pro nasávání vzduchu
- CNC obráběný spojovací materiál a nerezové držáky
- vysoce kvalitní silikonové spojky se sponami

Jednotlivé komponenty karbonového kitu sání Eventuri pro BMW M5 G90

Karbonové airboxy s filtry:

Karbonové venturi airboxy kitu Eventuri pro BMW M5 G90

Karbonové airboxy Eventuri v sobě kombinují vlastní filtrační vložky, hliníkové ústí pro snadnější vstup vzduchu a samotný patentovaný airbox, který plynule přechází v sací trubici vedoucí k motoru. Díky reverzně umístěné vložce v airboxu je celá délka airboxu využita pro plynulé směrování vzduchu k trubici. Nahrazena tak byla i originální trubice s pružnou harmonikovou částí, která je zdrojem nežádoucích turbulencí vzduchu. Výsledkem je celkově hladší cesta vzduchu od filtru až po turbodmychadlo.

Vnitřní objem vedení vzduchu

Dalším důležitým faktorem je vnitřní objem navazujících trubek sání Eventuri, které navazují plynule na airboxy. Ty totiž procházejí tovární rozpěrou v motorovém prostoru. U BMW M5 G90 musí sání projít oválnými otvory v rozpěrách než naváže na vstupy do turbodmychadel. Eventuri zcela využilo tento otvor pro maximalizaci vnitřního objemu vedení. Rozdíl oproti průřezu továrnímu sání je plných 31%.

Průřez vedení sání v místě průchodu rozpěrou:
Originální sání = 6487 mm2
Eventuri sání = 8497 mm2

 

Porovnání proudění vzduchu standardním kónusovým filtrem a filtrem Eventuri

Dalším klíčovým prvkem tohoto sání je zvětšení průřezu trubice vedení vzduchu a to o celých 31% a to i přes to, že je nucena projít výztužnou příčkou v motorovém prostoru. Rozdíly průřezu mezi originální trubicí a trubicí Eventuri jsou:

Sériová trubice = 6487 mm2
Trubice Eventuri = 8497 mm2

Karbonové nasávače s dvojitým přívodem vzduchu

Pro přímé vedení čerstvého vzduchu do airboxů navrhlo Eventuri karbonové nasávače s dvojitým přísunem vzduchu. První je napojený na originální vedení vzduchu z ambientní oblasti za nárazníkem v oblasti světlometu. Nicméně tato pozice pro nasávání představuje podstatný zdroj poklesu tlaku v sání, protože nasávaný vzduch musí projít složitě tvarovaným vedením k airboxu. Toto řeší Eventuri přidáním druhého zdroje vzduchu pro sání, který ústí u postranních panelů v blízkosti přivírání kapoty. Dvojité plnění každého airboxu eliminuje nežádoucí pokles tlaku a zajišťuje za všech okolností dostatek čerstvého vzduchu pro oba filtry. Kromě toho přináší sekundární plnění také výraznější zvukový projev turbodmychadel přenášený do kabiny vozu. Nasávače jsou, stejně jako samotné airboxy, vyrobené ze 100% prepreg karbonu a společně tvoří dokonalý doplněk v motorovém prostoru.

Karbonové nasávače Eventuri pro BMW M5 G90

Karbonové nasávače Eventuri pro BMW M5 G90

Karbonové sání Eventuri je v nabídce ve dvou variantách povrchu:

EVE-G9X-CF-INT = sání Eventuri v provedení z lesklého karbonu
EVE-G9X-CFM-INT = sání Eventuri v provedení z matného karbonu

Naše společnost Escape6 s.r.o. je exkluzivním dovozcem karbonových sání Eventuri do ČR.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola